Rekonstrukce poboček Raiffeisenbank 

spolupráce s klientem z bankovního světa

Raiffeisenbank pobočka Český Krumlov

Co děláme

Pro Raiffeisenbank provádíme rekonstrukce bankovních poboček. Aby šlo provádět stavební úpravy prostor musíme nábytek rozložit a odstěhovat. Toto vybavení přivezeme na náš sklad a dle požadavků klienta ho buď uskladníme nebo ekologicky zlikvidujeme. U části nábytku, který se bude nadále využívat provedeme celkovou opravu a redesign. Mezitím vyrábíme nový nábytek, tak aby nedocházelo k prodlení. Vše následně zabalíme, odvezeme na dané místo, namontujeme, uklidíme a jedeme dál. 

Při rekonstrukci často dochází k přemístění bankomatů do vnitřních prostor pobočky. I pro tyto případy máme řešení a to v podobě akustického opláštění.

Raiffeisenbank má též ekologický program na recyklaci nevyužívaného nábytku, jehož jsme součástí. Poslední příkladem této spolupráce je vybavení oddělení dětské traumatologie Fakultní nemocnice Bulovka novým nábytkem. Více v tiskové zprávě Raiffeisenbank níže.

Raiffeisenbank zpříjemní čekání malých pacientů FN Bulovka novým nábytkem

Praha – 28. června 2021 - tisková zpráva

Raiffeisenbank ve spolupráci s Kapkou naděje darovala nábytek oddělení dětské traumatologie Fakultní nemocnice Bulovka. Základem daru je robustní sedací souprava, kterou získala banka zpět ze zrušeného salonku Raiffeisenbank na Letišti Václava Havla a tímto způsobem jí vdechla druhý život. 

Sedací souprava ve žluté barvě s typickými stylizovanými koňskými hlavami byla tři roky dominantou salonku Raiffeisenbank na Letišti Václava Havla. Zde byla svědkem setkávání lidí, kteří zde trávili čas spojený s dovolenou nebo pracovní cestou. Spolupráce Raiffeisenbank s letištěm skončila k letošnímu červnu. „Začali jsme přemýšlet, jak zužitkovat tento exkluzivní a na míru vyrobený kus nábytku tak, aby posloužil lidem a účelu, ke kterému byl vyroben. Jasnou volbou pak bylo zdravotnictví, které bylo v uplynulých měsících velmi zasaženo a pomoc si bezesporu zaslouží,” říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank. 

Ve spolupráci s Kapkou naděje a společností eTruhlárna bylo vytipováno více než důstojné místo v prostorách čekárny oddělení dětské traumatologie Fakultní nemocnice Bulovka. Banka vyšla vstříc i dalším potřebám oddělení, a tak sedací soupravu doplnily i stoly a skříně, které traumatologie potřebovala. „Jsem potěšena, že jsme byli Raiffeisenbank osloveni, podařilo se najít vhodný prostor a zpříjemnit mnohdy zdlouhavé čekání dětí a jejich rodičů na vyšetření,” doplňuje Vendula Pizingerová, prezidentka a zakladatelka nadačního fondu Kapka naděje. 

Při rozhodování o dalším osudu sedací soupravy hrála svou roli i udržitelnost. „Životnost nábytku je rozhodně více než tři roky, po které sedací souprava sloužila v letištním salonku. Recyklace, přetváření a znovuvyužití odložených funkčních věcí je něco, s čím naše banka souzní. Likvidace sedačky proto vůbec nepřicházela v úvahu,” uzavírá Kopecká. Jedním z dalších projektů, kterým Raiffeisenbank podpořila udržitelnost byla například studentská soutěž Zlaté mladé ručičky, kterou banka vyhlásila na podzim loňského roku. Soutěžním úkolem bylo vytvoření nových kancelářských prvků ze starého odloženého nábytku tak, aby fungovaly v novém post-covidovém pracovním životě.

Partneři

BLK servis - montáže nábytku, pronájem kancelářského nábytku, prodej kancelářského nábytku, stěhování, uklidové práce Knauf Design korkový obkladSpolufinancování projektu Parketárna